Damar Cerrahisi, arter, ven veya lenf olsun bütün damarlarımızın tıbbi ve cerrahi hastalıklarıyla ilgilenen bölümdür. Sadece damar hastalıklarının teşhis ve tedavisini yapılması yeterli değildir. Asıl amaç damar hastalığı gelişmeden korunma yollarını hayatımıza geçirmek veya eğer hastalık geliştiyse hastalığın olabildiğince yavaş seyretmesini sağlamaktır. Bu noktada koruyucu hekimlik temel misyonumuz olmalıdır. Maalesef diğer ülkelerde de olduğu gibi, belki de daha fazla olmak üzere ülkemizde de koruyucu hekimlik gerek biz hekimler gerekse de toplumumuz tarafından göz ardı edilmektedir.

Kalp damarları, şah damarı, bacak atar damarları, varis ve lenf hastalıkları göz önüne alındığında Türkiye’de etkilenen hasta sayısı 10 ile 15 milyon kişiye ulaşmaktadır. Yani bunun anlamı çevremizde gördüğümüz her 5 kişiden biri damar hastalığının mağduru durumundadır. Bu sayılar biz hekimler ve toplumumuz için sadece rakamlardan ibaret olmamalı ve her kesimin elinden geldiğince duyarlılık göstermesi gereken bir sosyal sorumluluk projesi haline getirilmelidir.

Yaşam kalitesini etkileyen, kalıcı hasarlara yol açabilen veya hayatımızı tehdit eden damar hastalıkları konusunda uzman hekimlerce aynı çatı altında günümüz güvenilir ve etkin teknolojilerini her hastada kişiye özel kombinasyonlarla uygulanmasıyla artık çözümü ve korunma yolları olan bir sorun olarak varlığını sürdürmektedir.

Varis Merkezi ® olarak, Türkiye’de bir model ve marka oluşturma vizyonu ve referans merkez olma misyonuna uygun varis teşhis, tedavi ve korunma yöntemleri ile özgün bir klinik olmanın gururunu taşıyoruz.

Varis Merkezi® olarak 20 yılı aşkın damar cerrahisi tecrübesi ile teşhis, tedavi ve koruyucu hekimlik hizmetlerimizi yeni kliniğimiz Okan Üniversitesi Hastanesi Acıbadem Polikliniğine taşıdık.

Uluslararası standartları kapsamanın yanı sıra hasta memnuniyetini ön plana çıkaran merkezimizde size özel alternatif tedavi yöntemlerini, kullanılan yöntemlerin avantajlarını ve korunma yollarını bizlerle güvenle konuşmaya davet ediyoruz.

Saygılarımla,

Op. Dr. Mustafa Kemal Çalık

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı

Varis ve Damar Hastalıkları Merkezi KoordinatörüOp. Dr. Okan Yücel

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı

Varis ve Damar Hastalıkları Merkezi Direktörü

 

Okan Üniversitesi Acıbadem Hastanesi

Adres          :      Ankara Asfaltı No: 2/A 34718 Acıbadem - Kadıköy - İSTANBUL     

 

Tel No         :      0850 214 3324

Web Sitesi  :        www.varismerkezi.com.tr

www.http://okanhastanesi.com.tr/okan-universitesi-hastanesi-acibadem-poliklinigi/

E-posta       :       varis@varismerkezi.com.tr

          Op.Dr.Mustafa K.Çalık VISTA'S SOCIETY OF INDUSTRY LEADERS Danışmanı (www.societyofindustryleaders.com) ve Uluslararası Kompresyon Kulübü (www.terapiacompressiva.it) Üyesi’ dir.

          Varis Merkezi®’miz, The Norton School of Lymphatic Therapy  (www.nortonschool.com) sertifikalı ve Lymphedema Community (www.lymphedemacommunity.com) üyesidir.